PROMOCYJNE PAKIETY


Promocyjny pakiet zawiera:

Pakiety gwarantują szczelne i ciepłe połączenie okna z połacią dachu. 
Zastosowanie oryginalnych akcesoriów pozwoli na wieloletnie oraz bezpieczne użytkowanie okien dachowych FAKRO. Dodatki montażowe zmniejszają ryzyko powstawania mostków termicznych i gwarantują prawidłowe odprowadzanie wilgoci z przestrzeni wokół okna dachowego.

1: Klasy okien dachowych

W celu łatwiejszej identyfikacji, okna dachowe FAKRO zostały podzielone na trzy klasy: STANDARD, PROFI i LUX.

Okna dachowe wizualnie są do siebie zbliżone jednak różnią się między sobą pod wieloma względami. Nie tylko parametry termoizolacyjności czy akustyki decydują o ich różnicach. Bardzo ważną kwestią jest konstrukcja okna, różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i termoizolacji, rodzaj zastosowanego pakietu szybowego czy dodatkowe wyposażenie. Właśnie te elementy decydują o komforcie użytkowania okien dachowych na poddaszu.

  • Produkty z grupy STANDARD zapewniają podstawowe funkcje stawiane oknom dachowym. Dobrze doświetlają naturalnym światłem wnętrze, umożliwiają przewietrzenie poddasza oraz zapewniają widok na zewnątrz. Posiadają dobre parametry termoizolacyjne jak i akustyczne oraz wysoką jakość charakteryzującą produkty FAKRO. Mają szerokie zastosowanie w budownictwie, a cenowo przyporządkowane są do grupy ekonomicznej.
  • Podwyższone parametry oraz wyższa funkcjonalność charakteryzują okna typu PROFI. Większa oszczędność energii cieplnej, podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe czy rozwiązania umożliwiające efektywne i optymalne przewietrzenie poddasza to tylko wybrane cechy określające te produkty. Okna PROFI to wysoka jakość produktu w konkurencyjnej cenie.
  • Najwyższa jakość oraz wyjątkowa funkcjonalność produktów zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i użkowym. Okna dachowe z tej klasy posiadają unikalne rozwiązania, które wyróżniają je na całym światowym rynku. Wiele z zastosowanych rozwiązań jest chronione patentami i ma znaczący wpływ na funkcjonalność oraz komfort użytkowania okien dachowych. Najlepsze współczynniki termoizolacyjności, wysokie bezpieczeństwo, estetyka oraz łatwość obsługi decydują, że są to produkty najwyższej klasy, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Okna klasy LUX to unikatowe, innowacyjne produkty, których nie oferują inni producenci.

2: Dobór kołnierza uszczelniającego

Niezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem.

Ze względu na różnorodność pokryć dachowych, kołnierze uszczelniające do okien dachowych podzielone są na grupy w zależności od rodzaju pokrycia dachowego i zastosowania.
Standardowe kołnierze pozwalają na montaż w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych:

  • EZV-A do montażu okna dachowego w profilowanych materiałach pokryciowych o wysokości profilu do 45 mm np. dachówki betonowe lub ceramiczne, blachodachówki itp.,
  • EHN-A do montażu okna dachowego w wysokoprofilowanych materiałach pokryciowych o wysokości profilu do 90 mm np. dachówka, blacha wysokoprofilowana itp. 

Zakres montażu w dachach o spadku od 15o do 90o.
Standardowo przystosowane do montażu pojedynczego okna w połaci dachu. Występują również w wersji modułowej do zespalania okien w poziomie, w pionie oraz blokowo. Szczegółowych informacji na temat systemów do zespoleń udziela Dział Obsługi Klienta.

3: Zestaw izolacyjny

Zestaw izolacyjny XDP służy do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji paroprzepuszczalnej i termoizolacyjnej okna. Składa się z kołnierza paroprzepuszczalnego służący do połączenia okna z folią dachową stosowaną w konstrukcji dachu. Wykonany jest z najwyższej jakości membramy wysokoparoprzepuszczalnej EUROTOP. Boki kołnierza wykonane są w ten sposób, że umożliwiają założenie kołnierza bezpośrednio na łaty, niezależnie od odstępów między nimi i ich grubości. Materiał termoizolacyjny w zestawie XDP wykonany jest z naturalnej wełny owczej, która jest specjalnie impregnowana i składa się z:

  • bloków z wełny owczej o przekroju: 150x50mm i 70x50mm,
  • warkocza z wełny owczej o przekroju okrągłym ø 50mm.

Materiał termoizolacyjny z wełny owczej posiada optymalną gęstość i dużą sprężystość, zapewnia optymalne docieplenie i szczelność wokół okna. Dla każdego okna należy dobrać odpowiedni rozmiar zestawu XDP.

źródło - www.fakro.pl