Home Metamorfozy i renowacje poddaszy

Metamorfozy i renowacje poddaszy

Zobacz zrealizowane modernizacje i przekonaj się, w jaki sposób światło dzienne może odmienić pomieszczenie.

Strych w domu to często nieco zapomniana przestrzeń przeznaczona na składzik rupieci. Warto dać mu drugie życie, gdyż dobrze zaplanowany remont poddasza przyniesie zaskakujące efekty.

Adaptację poddasza powinno się rozpocząć od przeanalizowania możliwości zagospodarowania przestrzeni pod skosami oraz doświetlenia jej światłem naturalnym, a dopiero potem przejść do wykończenia i wyposażenia wnętrza pod dachem. Optymalne doświetlenie i wentylację zapewnią okna dachowe, a łączone w zestawy - nie tylko wpuszczą więcej światła dziennego, ale także umożliwią bliski kontakt z otoczeniem.
 

Aranżacja małej łazienki na poddaszu

Właściciele kupili mieszkanie z nieużytkowym strychem i postanowili zaaranżować łazienkę na poddaszu. Zdecydowali się na zamontowanie okien dachowych, które wypełniły mieszkanie naturalnym światłem. Aranżacja małej łazienki na poddaszu wymagała dobrego przemyślenia tak aby zmieściły się w niej wanna i prysznic. Adaptacja i wykończenie poddasza nadało mieszkaniu zupełnie nowy charakter.

Aranżacja salonu na poddaszu

Prezentujemy aranżację wnętrza na poddaszu wykonaną przy generalnym remoncie domu. Przygotowano dużą otwartą przestrzeń w ciepłych kolorach. Zainstalowano rolety zaciemniające VELUX, które zapewniają prywatność i zapobiegają przegrzaniu.

Niezaadaptowany strych zmieniono w poddasze użytkowe

Niezaadaptowany strych zmieniono w poddasze użytkowe z myślą o dzieciach. Wymieniono część elementów konstrukcji dachu zniszczonych w wyniku dezynsekcji. Starannie dobrane używane meble wspaniale wpasowały się w klimat wnętrza.

 

Wczytywanie

Wideo się nie wyświetla? Przejdź tutaj, aby obejrzeć.

Prosta metamorfoza pokoju dziecięcego! Jak Wam się podoba?

Pokój dziecięcy usytuowany na poddaszu wymaga dobrego doświetlenia. Zamontowanie kilku okien dachowych umożliwi dostęp naturalnego światła, tak ważnego w tego typu pomieszczeniu.

 

Brakuje Wam światła dziennego w sypialni? Zobaczcie, jak można to zmienić

Rolety zaciemniające VELUX gwarantują całkowite zaciemnienie i pozwalają regulować ilość wpadającego światła do wnętrza. Rolety zaciemniające to idealny wybór do sypialni i pokoi dziecięcych.

Mieszkanie na poddaszu w górach

Właściciele dawnej stodoły wpadli na pomysł na poddasze, które stanowiłoby oddzielne mieszkanie. Konstrukcja dachu została przeprojektowana, by udało się usunąć belkę znajdującą się na samym środku. Powstało przytulne mieszkanie na poddaszu w którym liczne okna dachowe zapewniają wspaniałe oświetlenie poszczególnych stref mieszkalnych.

Zagospodarowanie poddasza i gruntowny remont mieszkania

Zagospodarowanie poddasza połączono z gruntownym remontem mieszkania. Do ocieplenia strychu użyto bardzo wydajnego materiału izolacyjnego do ocieplenia poddasza, dzięki temu uzyskano lekkość konstrukcji dachu i wyeksponowano belki dachowe w salonie. Okna dachowe zostały umieszczone wysoko na dachu tak aby wpuszczały jak najwięcej światła.

Adaptacja strychu i aranżacja sypialni z łazienką

Aranżacja nowoczesnej sypialni na poddaszu wymagała zmiany wysokości pomieszczeń. Dla zapewnienia pełnego komfortu zainstalowano elektryczne rolety dachowe.

Poddasze użytkowe w stylu rustykalnym

Adaptacja strychu na mieszkanie w stylu rustykalnym przeprowadzona z pomocą architekta. Uzyskano funkcjonalne poddasze użytkowe. Właściciel kupił mieszkanie do remontu w bardzo złym stanie i stworzył sobie doskonały azyl na strychu.

Aranżacja sypialni na poddaszu

W związku z powiększeniem rodziny właściciele zdecydowali się na przeniesienie swojej sypialni na dotąd nieużywany strych. Okna zamontowane w dachu nie tylko doświetliły całą powierzchnię poddasza, ale również klatkę schodową i mały pokój na niższym piętrze.

Gruntowny remont dawnej przestrzeni biurowej

Właściciele z pomocą architekta przeprowadzili remont całego pietra wcześniej użytkowanego jako biura. Okna dachowe zainstalowane w salonie nie tylko zapewniają dostęp promieni słonecznych, ale także otwierają pomieszczenie na piękne widoki otaczającej przyrody. Ciekawe rozwiązanie zastosowano w łazience, a mianowicie świetlik tunelowy, stanowiący źródło naturalnego źródła światła.

Rozbudowa powierzchni mieszkalnej domu parterowego

Po zmianie konstrukcji dachu i jego dociepleniu uzyskano dodatkową sypialnię i pokój dzienny z powierzchnią biurową. Zastosowanie żaluzji pozwala na kontrolę natężenia światła w pomieszczeniu.

Podwojenie powierzchni mieszkania dzięki przebudowie poddasza

Remont pozwolił na wyodrębnienie sypialni rodziców i dzieci. Zastosowanie okna elektrycznego umożliwia zaprogramowanie czasu jego otwierania. Pozwoliło to na odpowiednie przewietrzanie niewielkiej łazienki umiejscowionej na poddaszu.

Aranżacja sypialni dla gości oraz tarasu

Właściciele mieszkania stworzyli prawdziwy azyl w samym środku miasta, tworząc dzięki przebudowie duży taras. Zyskali również dodatkową przestrzeń mieszkalną, podnosząc tym samym wartość swojej nieruchomości.

Stworzenie mieszkania na nieużytkowym strychu

Adaptacja dotychczas nieużytkowej przestrzeni pozwoliła na jej dostosowanie do potrzeb i wymagań nowych właścicieli. W salonie na pierwszej kondygnacji zdecydowano się na usunięcie sufitu, co pozwoliło na dopływ światła dziennego również bezpośrednio z okien dachowych.

Strefa rekreacji na poddaszu

Duża, otwarta przestrzeń stała się miejscem spotkań towarzyskich i wypoczynku. Okna dachowe rozmieszczono tak, aby doświetlić najbardziej wykorzystywane miejsca i zapewnić kontakt z otoczeniem wokół domu.

Aranżacja gabinetu na strychu nad garażem

Zespolenie kilku okien od strony zachodniej pozwoliło na maksymalne doświetlenie otwartej przestrzeni biurowej. Zastosowanie zewnętrznych rolet solarnych pozwala na kontrolę nagrzewania poddasza latem. Zimą zaś ciepło zatrzymują wewnętrzne rolety zaciemniające.

Przestrzeń wielofunkcyjna

Właściciele tak przearanżowali wcześniej zaadoptowane poddasze, że zyskali nie tylko miejsce do pracy, ale też kącik zabaw dla dzieci i sypialnię dla gości w jednym.
Zwiększyli w znacznym stopniu w ten sposób funkcjonalność tej przestrzeni.

 tekst i zdjęcia: VELUX